Dantų dengimas fluoro laku

 

Fluoras ant dantų – odontologijos klinikoje VITALIDENT


Kuo naudingas fluoras dantims?

Pagrindinis veiksnys, nulemiantis dantų atsparumą ėduoniui - fluoras. Fluoridai skatina ėduonies remineralizaciją, didina atsparumą demineralizacijai, slopina rūgščių formavimąsi apnašose.

Periodiškai naudojant fluoridų preparatus (kuriuose fluoridų yra daugiau nei 1 proc.), tai gali stabilizuoti pradinius ėduonies pažeidimus.

Ypač rekomenduojama vietinės fluoridų aplikacijos dygstant nuolatiniams dantims. Dygstančio danties emalis yra santykinai nesubrendęs ir porėtas, o fluoras - svarbus emalio brendimui (stiprėjimui).
Lakas yra malonaus kvapo, todėl lengvai toleruojamas vaikų.
 

Tačiau fluoridų aplikacijos ant dantų yra naudingos ir suaugusiems.

Kokios yra fluoro lako savybės?

Mūsų odontologijos klinikoje naudojamas fluoro lakas, kuris yra greitai ir nesudėtingai aplikuojamas ant dantų paviršių. Šis lakas greitai nudžiūsta ir yra atsparus drėgmei. Lakas ant dantų paviršių išsilaiko apie 12 val. Todėl fluoro poveikis emaliui yra maksimalus.

Kas kiek laiko rekomenduojamos vaikams fluoro lako aplikacijos ant dantų?

Jei geriamajame vandenyje fluoridų koncentracija yra maža, tai net ir nesant dantų ėduoniui, rekomenduojama vaikų dantis padengti laku 2 kartus per metus. Jei stebimi daugybiniai ėduonies pažeidimai, rekomenduojama 4 kartus per metus atlikti profesionalų vietinių fluoridų naudojimą.

Suaugusiems aplikacijų skaičius priklauso nuo dantų demineralizuotų paviršių kiekio, dantų ėduonies intensyvumo.

Kiek laiko užtrunka dengimas fluoro laku?

Dengimas fluoridų laku užtrunka keliolika minučių, tačiau dėl didelės fluoridų koncentracijos lake, kartais rekomenduojama aplikacijas atlikti per kelis seansus.  

Ši procedūra yra neskauminga.

 

Paslaugos pavadinimas

Kaina

Konsultacija

nemokama