Higiena

Profesionali burnos higiena ir profilaktika 

 Graži šypsena tapo neatsiejama šiuolaikinio žmogaus įvaizdžio dalimi, tarsi jo vizitinė kortelė. Todėl visame pasaulyje didelis dėmesys skiriamas dantų priežiūrai, visų pirma profesionaliai burnos higienai ir profilaktikai.

Burnos higiena - labai svarbus sveikatos aspektas. Nemalonus kvapas iš burnos, nesveiki ir paslankūs dantys dažniausiai būna sergant dantų ėduonių ir priėdančio ligomis gingivitu, periodontitu. Dantų šepetėliu ne visuomet pavyksta gerai išvalyti visus dantų paviršius. Nešiojantiems implantus, breketus, dantų protezus gera burnos higiena bei ligų profilaktika ypač svarbi.

 Ant dantų paviršiaus iš mikrobų, maisto likučių, nusilupusio burnos gleivinės viršutinio epitelinio sluoksnio susidaro balkšvai pilkos spalvos sunkiai matomos dantų apnašos, kuriose kaupiasi daugybė mikroorganizmų. Apnašų, esančių keletą parų ant danties paviršiaus, mikroorganizmai išskiria toksinus, kurie dirgina dantenas sukeldami jų pakitimus. Vėliau tarp danties ir kaulo atsiranda periodonto kišenės, ilgainiui dantys tampa paslankūs ir žmogus gali jų visiškai netekti. Blogiausia, kad sergantys periodonto ligomis ligos pradžioje nieko nejaučia.

 Kadangi periodonto ligos neskausmingos, Jūs galite net nežinoti, kad sergate šia klastinga, iš kart daugelį apydančio audinių pažeidžiančia liga. Ankstyvoji dantenų pažeidimo stadija vadinama gingivitu. Šiuo atveju dantenos paraudusios, patinę, kraujuoja valant dantis. Šioje stadijoje esanti liga grįžtama ir  nesunkiai gydytojo odontologo diagnozuojama, gydoma ir išgydoma,  teisingai pradėjus taikyti individualias ir profesionalias burnos higienos procedūras.

 Labiau išplitusi ir sunkesnė apydančio audinių liga yra periodontitas, sukeliantis dar gilesnių apydančio audinių: dantenų, dantų raiščio bei kaulo pažeidimus. Ankstyvose stadijose ši liga  gali būti sustabdyta. Esant periodontitui dantys tampa paslankūs, gali iškristi patys. Sunkių periodontologinių ligonių gydymas ilgas, sudėtingas, o ir reikalaujantis nemažų išlaidų.

 Pagrindinė dantų ir jų periodonto ligų profilaktikos priemonė - gera individuali ir šiuolaikiška profesionali burnos higiena.

 Atvykus pas gydytoją odontologą ar burnos higienistą Jums bus išsamiai paaiškintos rekomenduojamos dantų valymo metodikos, bus individualiai parinkta dantų pasta bei burnos skalavimo skystis, numatytas sekantis  profilaktinio patikrinimo laikas. Ultragarsiniu skaleriu ir instrumentais, taip pat oro abrazijos būdu  nuo visų dantų paviršių, įskaitant ir periodonto kišenes, nuvalomos kietos ir minkštos, esančios virš ir po dantenomis, dantų apnašos, šalinami  mikroorganizmai, jų išskiriami toksinai. Jei pageidauja pacientas, valomų dantų grupė prieš procedūrą nuskausminama. Profesionalios burnos higienos procedūros atliekamos vieno ar kelių vizitų metu.

 Pašalinus dantų akmenis ir apnašus,  iš visų pusių specialiais šepetėliais, poliravimo pasta bei guminiais diskeliais nupoliruojami dantys. Taip apdoroti dantų paviršiai atsparesni dantų ėduoniui, apnašų ir akmenų kaupimuisi.

 "AIR-FLOW" vienas iš naujausių dantų apnašų šalinimo metodų. Tai puikus ir neskausmingas būdas nuvalyti nikotino, kavos ar arbatos apnašoms bei dantims pašviesinti. "AIR-FLOW" greičiau ir efektyviau šalina dantų apnašą, lyginant su įprastomis dantų poliravimo priemonėmis. Jis labai veiksmingas net ir sunkiai prieinamose vietose. Stipri oro, vandens bei sodos miltelių srovė, nukreipta statmenai dantų paviršiui greitai ir be skausmo nuvalo susikaupusias apnašas. Po "AIR-FLOW" procedūros būsite maloniai nustebinti natūralia šypsena, komforto bei švaros pojūčiu burnoje. Tik gydytojas odontologas ar burnos higienistas gali efektyviai pašalinti apnašas ir akmenis. Svarbu suprasti, kad nuolatinė priežiūra padeda išvengti odontologinių ligų sukeltų problemų ir sutaupyti laiko bei pinigų. Pastovūs, ne rečiau kaip du kartus per metus, apsilankymai pas gydytoją odontologą, burnos higienistą turėtų tapti įpročiu tiems, kurie brangina savo sveikatą, nes dantų ir dantenų ligos daro neigiamą poveikį visam mūsų organizmui.